atatv.az
atatv.az

Azərbaycan çempionları müəyyənləşdi

20-12-2018, 09:42

Azərbaycan çempionları müəyyənləşdi

Bakı İdman Sarayında yunan-Roma və sərbəst güləş üzrə Azərbaycan çempionatı keçirilib.

Komanda.az xəbər verir ki, ilk yarış günündə 55, 60, 63, 67, 72, 77, 82, 87, 97 və 130 kq-a qədər çəki dərəcələrində çıxış edən yunan-Roma güləşçiləri mübarizə aparıb. Ümumilikdə güləşin bu növündə 206 pəhləvan qüvvəsini sınayıb. Gündüz seansında bütün çəkilər üzrə yarımfinalçılar müəyyənləşib. Axşam seansında isə finalçılar bəlli olub.

Qaliblərin adına dekabrın 19-da aydınlıq gəlib.

55 kq
FİNAL - Zaur Əliyev (Lokomotiv) - Ziya Zeynalov (Neftçi) 12:14
Bürünc medal görüşü - Rövşən İmranov (MOİK) - Rəşad Abdulov (Sumqayıt-Zenit) 5:7
Bürünc medal görüşü - Azər Nəsibli (Sumqayıt-Təhsil) - İbrahim Nurullayev (Gömrükçü) 0:8
1/2 final - Rəşad Abdulov (Sumqayıt-Zenit) - Zaur Əliyev (Lokomotiv) 2:10
1/2 final - Ziya Zeynalov (Neftçi) - İbrahim Nurullayev (Gömrükçü) *4:4
1/4 final - Azər Qurbanov (Zəngilan) - Rəşad Abdulov (Sumqayıt-Zenit) 1:11
1/4 final - Zaur Əliyev (Lokomotiv) - Seymur Hüseynov (DİN) 9:0
1/4 final - Azər Nəsibli (Sumqayıt-Təhsil) - Ziya Zeynalov (Neftçi) 6:16
1/4 final - Fail İsgəndərov (DİN) - İbrahim Nurullayev (Gömrükçü) 3:4

60 kq
FİNAL - Murad Bazarov (MOİK) - Mikayıl Rəhmanov (UGİM-3) 2:1
Bürünc medal görüşü - Nəcməddin Dadaşzadə (Lənkəran) - Amil Abbasov (Neftçi) 8:0
Bürünc medal görüşü - Xurşud Babaşov (ROİL) - Elvin Kərimov (Neftçi) *3:3
1/2 final - Amil Abbasov (Neftçi) - Murad Bazarov (MOİK) 2:9
1/2 final - Mikayıl Rəhmanov (UGİM-3) - Elvin Kərimov (Neftçi) 12:3
1/4 final - Amil Abbasov (Neftçi) - Yusif Soltanlı (FHN) 13:4
1/4 final - Murad Bazarov (MOİK) - Nəcməddin Dadaşzadə (Lənkəran) 13:2
1/4 final - Nadir Süleymanov (Kürdəmir) - Mikayıl Rəhmanov (UGİM-3) 0:9
1/4 final - Fərid Qafarov (UGİM-9) - Elvin Kərimov (Neftçi) 2:10

63 kq
FİNAL - Taleh Məmmədov (Gömrükçü) - Murad Məmmədov (Sumqayıt-MOİK) 4:3
Bürünc medal görüşü - Elşad Məmmədov (Neftçi) - Elvin Mustafayev (Neftçi) 5:0
Bürünc medal görüşü - Elnur Musayev (Neftçi) - Zaur Nuriyev (Məhsul) 4:7
1/2 final - Taleh Məmmədov (Gömrükçü) - Zaur Nuriyev (Məhsul) 6:1
1/2 final - Elvin Mustafayev (Neftçi) - Murad Məmmədov (Sumqayıt-MOİK) 0:9
1/4 final - Taleh Məmmədov (Gömrükçü) - Elnur Musayev (Neftçi) 8:0
1/4 final - Zaur Nuriyev (Məhsul) - Kənan Cəfərov (MOİK) 2:0
1/4 final - Toğrul Quluzadə (ROIL) - Elvin Mustafayev (Neftçi) 0:9
1/4 final - Əsgər Əlizadə (Gömrükçü) - Murad Məmmədov (Sumqayıt-MOİK) 7:9

67 kq
FİNAL - Elman Muxtarov (Gömrükçü) - Kərim Cəfərov (Gömrükçü) 2:1
Bürünc medal görüşü - Rövşən Tağıyev (Təhsil) - Kamran Məmmədov (DİN) 1:2
Bürünc medal görüşü - Məhəmməd Həsənov (Gənclik) - Kazbek Fətəliyev (Qusar) 11:0
1/2 final - Kamran Məmmədov (DİN) - Elman Muxtarov (Gömrükçü) 2:4
1/2 final - Kazbek Fətəliyev (Qusar) - Kərim Cəfərov (Gömrükçü) 1:9
1/4 final - Kamran Mirzəliyev (Neftçi) - Kamran Məmmədov (DİN) 1:6
1/4 final - Rövşən Tağıyev (Təhsil) - Elman Muxtarov (Gömrükçü) 0:4
1/4 final - Kazbek Fətəliyev (Qusar) - Xasay Həsənli (Neftçi) 4:2
1/4 final - Kərim Cəfərov (Gömrükçü) - Məhəmmədəli Həsənov (Gənclik) 6:2

72 kq
FİNAL - İslambek Dadov (Atasport) - Azad Əliyev (Gömrükçü) 0:3
Bürünc medal görüşü - Nofəl Babayev (Sumqayıt-Zenit) - Səbuhi Nağıyev (Spartak) 9:1
Bürünc medal görüşü - Amil Zülfüqarlı (Zəngilan) - Niyaz Ərzumanov (Sumqayıt-Zenit) 1:6 (tuşe)
1/2 final - İslambek Dadov (Atasport) - Səbuhi Nağıyev (Spartak) 9:0
1/2 final - Azad Əliyev (Gömrükçü) - Sənan Süleymanov (MOİK) *4:4 (Süleymanov idmançıya yaraşmayan hərəkətlərinə görə yarışdan xaric edilib)
1/4 final - İslambek Dadov (Atasport) - Səyyad Əliyev (Neftçi) 9:0
1/4 final - Natiq Maşanov (Gömrükçü) - Səbuhi Nağıyev (Spartak) 8:10
1/4 final - Niyaz Ərzumanov (Sumqayıt-Zenit) - Azad Əliyev (Gömrükçü) 0:3
1/4 final - Sənan Süleymanov (MOİK) - Vəfadar Cəfərov (ROİL) 9:0

77 kq
FİNAL - Rüstəm Əliyev (DİN) - Nəsir Həsənov (DİN) *2:2
Bürünc medal görüşü - Samir Bayramov (Neftçi) - Cavid Kazımov (MOİK) 0:9
Bürünc medal görüşü - Hüseyn Abbasov (Sumqayıt-Zenit) - Həsən Əliyev (MOİK) +:- (Əliyev zədələndiyi üçün görüşə çıxmayıb)
1/2 final - Cavid Kazımov (MOİK) - Rüstəm Əliyev (DİN) 2:5
1/2 final - Həsən Əliyev (MOİK-Neftçi) - Nəsir Həsənov (DİN) 4:7
1/4 final - Cavid Miralayev (Hövsan) - Cavid Kazımov (MOİK) 3:6
1/4 final - Samir Bayramov (Neftçi) - Rüstəm Əliyev (DİN) 0:4
1/4 final - Həsən Əliyev (MOİK-Neftçi) - Dənizxan Əzimov (Gömrükçü) 8:0
1/4 final - Nəsir Həsənov (DİN) - Hüseyn Abbasov (Sumqayıt-Zenit) 2:0

82 kq
FİNAL - Elvin Mürsəliyev (Neftçi) - Elməddin Ramazanov (Neftçi) 8:0
Bürünc medal görüşü - Nicat Abdullayev (Beyləqan) - Aslan Məmmədov (ROİL) *1:1
Bürünc medal görüşü - Cəlal Əliyev (Gömrükçü) - Elton Vəzirzadə (Neftçi) 0:9
1/2 final - Elvin Mürsəliyev (Neftçi) - Aslan Məmmədov (ROİL) 9:0
1/2 final - Elməddin Ramazanov (Neftçi) - Elton Vəzirzadə (Neftçi) 9:0
1/4 final - Elvin Mürsəliyev (Neftçi) - Nicat Abdullayev (Beyləqan) 9:0
1/4 final - Aslan Məmmədov (ROİL) - Elcan Rəfiyev (ROİL) 4:1
1/4 final - Elməddin Ramazanov (Neftçi) - Qafar Fərzəliyev (Gənclik) 8:0
1/4 final - Elton Vəzirzadə (Neftçi) - Kənan Mirzəxanlı (DİN) +:-

87 kq
FİNAL - İslam Abbasov (Sumqayıt-Neftçi) - Rafiq Hüseynov (MOİK) 2:3
Bürünc medal görüşü - Xəzər Rzayev (Gəncə) - Orxan Qədirxanov (DİN) 0:6
Bürünc medal görüşü - Nəzərşah Fətullayev (Quba) - Rüfət Hüseynov (DİN) 0:3
1/2 final - İslam Abbasov (Sumqayıt-Neftçi) - Orxan Qədirxanov (DİN) 6:0
1/2 final - Rafiq Hüseynov (MOİK) - Rüfət Hüseynov (DİN) +:-
1/4 final - Xəzər Rzayev (Gəncə) - İslam Abbasov (Sumqayıt-Neftçi) 4:12
1/4 final - Orxan Qədirxanov (DİN) +:-
1/4 final - Rafiq Hüseynov (MOİK) - Elton Əzimli (Neftçi) 6:0 (tuşe)
1/4 final - Rüfət Hüseynov (DİN) - Rüfət Məmmədov (Göyçay) 6:1

97 kq
FİNAL - Adil Hüseynov (DİN) - Arif Niftullayev (Neftçi) 1:6
Bürünc medal görüşü - Orxan Nuriyev (MOİK) (rəqibi olmadığı üçün Nuriyev bürünc medal qazanıb)
Bürünc medal görüşü - Zamir Məhəmmədov (Atasport) - Laçın Vəliyev (MOİK) 8:0
1/2 final - Orxan Nuriyev (MOİK) - Adil Hüseynov (DİN) 2:1 (tuşe)
1/2 final - Laçın Vəliyev (MOİK) - Arif Niftullayev (Neftçi) 0:7 (tuşe)
1/4 final - Murad Səfərov (Zəngilan) - Orxan Nuriyev (MOİK) 0:5 (tuşe)
1/4 final - Məftun Qasımov (Beyləqan) - Adil Hüseynov (DİN) 0:8
1/4 final - Seymur Nizami (Gəncə) - Laçın Vəliyev (MOİK) 5:13
1/4 final - Arif Niftullayev (Neftçi) - Zamir Məhəmmədov (Atasport) 7:2

130 kq
FİNAL - Musa Mirzəyev (Quba) - Oyan Nəzəriani (Atasport) 0:6
Bürünc medal görüşü - Tarış Əbilov (Zəngilan) - Akif Səfərov (Gömrükçü) 3:2
Bürünc medal görüşü - Sərxan Məmmədov (Lokomotiv) - Səbuhi Hümbətov (FHN) 0:9
1/2 final - Musa Mirzəyev (Quba) - Akif Səfərov (Gömrükçü) 3:0 (tuşe)
1/2 final - Elmir Şirinov (Gəncə) - Oyan Nəzəriani (Atasport) 3:12
1/4 final - Tarış Əbilov (Zəngilan) - Musa Mirzəyev (Quba) 0:8
1/4 final - Akif Səfərov (Gömrükçü) - Hüseyn Hüseynov (Cəngi) 5:0 (tuşe)
1/4 final - Elmir Şirinov (Gəncə) - Səbuhi Hümbətov (FHN) 0:8
1/4 final - Sərxan Məmmədov (Lokomotiv) - Oyan Nəzəriani (Atasport) 6:1






Mətndə səhv var? Onu siçanla seçin və Ctrl+Enter düyməsini basın.
Teqlər:
ŞƏRH YAZ
OXŞAR XƏBƏRLƏR
XƏBƏR LENTİ
BÜTÜN XƏBƏRLƏR
XARİCİ SİYASƏT
ŞOU-BİZNES
«    Aprel 2020    »
BeÇaÇCaCŞB
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930